Hlavné menu stránky:

   Časopis >  Tipy, triky a návody >  Webdesign > 

Používanie animácií, zvukov a Plug-inov v dizajne stránky

Používanie špeciálnych animácií na internetových stránkach v súčasnosti prežíva veľký rozmach. Špeciálne efekty sú používané na pritiahnutie potenciálnych klientov, ich prilákanie na webstránku, alebo prezentáciu technologických skúseností. Avšak veľa webdizajnérov, programátorov, alebo začiatočníkov v tvorbe HTML stránok používa tieto špeciálne efekty príliš často a bez ohľadu na skutočnú reakciu návštevníkov. Koniec koncov používanie pokrokových technológií napomáha k získaniu náročných zákazníkov. Dizajnéri stránok lákajú zákazníkov tým, že ich stránka je dokonalá.

Dôležitá úvaha na začiatok

Pred tým, ako pridáte špeciálne efekty na Vašu stránku, overte si niekoľko dôležitých podmietok: Je Vaša stránka dobre čitateľná? Je prehľadná? Má prehľadnú navigáciu? Je dobre čitateľná pre internetové vyhľadávače? Harmonizujú navzájom všetky prvky dizajnu? Netrvá príliš dlho načítanie stránky? Iba za predpokladu, že Vaša odpoveď na tieto otázky je áno, potom je pridanie špeciálneho efektu na Vašu stránku dobrý nápad.

Čas načítania stránky

Špeciálne efekty predlžujú čas načítania stránky a my nechceme, aby zákazník zatvoril stránku skôr, ako sa zobrazí jej obsah iba preto, že sme na stránku umiestnili dokonalý efekt na jej spestrenie.

Inštaláciu plug-inov

Niektoré špeciálne efekty požadujú nainštalovanie plug-in aplikácie na strane návštevníka. Povedzme, že návštevník nemá na svojom počítači plug-in pre počúvanie zvukov. Pred tým, ako si prečíta obsah Vašej stránky, zobrazí sa mu pop-up okno s požiadavkou pre stiahnutie potrebného plug-in. Chcete Vašim potenciálnym zákazníkom ponúknuť stiahnutie najnovšej verzie nejakého plug-in? Alebo im chcete predstaviť Váš nový produkt, či službu, ktorú dlho hľadal. Ak návštevník Vašej stránky bude Váš potenciálny navštevník, pravdepodobne bude ochotný podstúpiť aj tento náročný postup k Vašim produktom. Vytvorí si však názor, že Vám záleží viac na dokonalosti obrazu Vašej firmy, než na ňom samom.

Animácie a hudba

Niektoré špeciálne efekty, napr. animácie a hudba, môžu byť milé a pôsobivé pri prvom zobrazení. Avšak po úvodnom nadšení môžu u návštevníka spôsobovať nervozitu. Môžete dokonca dosiahnuť reakciu, že návštevník odpojí reproduktor zo svojho počítača.

Správne riešenie

Pre prezentáciu dokonalého dizajnu, alebo programovacej techniky preto odporúčam rozdeliť stránku do viacerých individuálnych stránok s ukážkami Vášho talentu. Zrýchli sa načítavanie Vašich stránok a Vaši návštevníci, ktorí očakávajú viac, navštívia stránky so špeciálnymi efektami. Získate tým ďalšiu výhodu, v pestrejšej ponuke podstránok s rozdielnymi nadpismi a kľúčovými slovami, čím sa zvíši aj počet návštevníkov smerujúcich na Vaše stránky z internetových vyhľadávačov.


Ak máte špeciálne otázky k dizajnu Vašej stránky. Potrebujete prepracovať vzhľad Vašej stránky, doplniť stránku o špeciálne, alebo náročné časti, skontaktujte sa so mnou prosím poštou, telefonicky, alebo E-mailom.


Copyright © 2003-2020, www.itstudio.sk | Mapa doményMapa domény